«У здоровому тілі – здоровий дух»

Вперше за роки утворення навчально-науковий Інститут лісового і садово-паркового господарства провів свій внутрішній турнір з футзалу, в якому взяли участь студенти та професорсько-викладацький склад інституту. Загалом у турнірі взяло участь шість команд, серед яких були збірні студентських курсів та збірна викладачів. Одноденний турнір у спортивному залі НЛТУУ України завершився визначенням переможців і нагородженням їх кубками та грамотами.

Захід відбувся за підтримки дирекції інституту, кафедри фізичного виховання та первинної профспілкової організації студентів та аспірантів. Ідея проведення такого турніру належить викладачам Інституту лісового і садово-паркового господарства, зокрема асистенту кафедри лісової таксації та лісовпорядкування Богдану Нагорняку. Тож 13 березня 2017 року в спортзалі університету («Лісова пісня») було проведено турнір. Час та дату проведення було вибрано не випадково – вечірній час та початок семестру сприяли тому, що в змаганнях взяли участь найбільша кількість бажаючих і не порушено навчальний процес.

Перед початком ігор суддею турніру Михайлом Бойком було проведено відкрите жеребкування між капітанами всіх команд, а саме Ігорем Пелиньо (1 курс), Михайлом Дрогобецьким (2 курс), Василем Гончаром (3курс), Сергієм Чепарою (4 курс), Павлом Семенюком (5курс) та Богданом Нагорняком (збірна викладачів).

Урочисто відкривали турнір суддя Михайло Бойко, голова первинної профспілкової організації студентів та аспірантів Аліна Буймістер, заступник директора інституту з навчальної роботи Петро Хомюк та завідувач кафедри фізичного виховання Микола Славік. Протягом турніру фото та відеозйомку турніру здійснював голова спортклубу «Лісотехнік» Віктор Гураль.

За регламентом всі команди були посіяні у 2 групи. У групі А жодних проблем не було для збірної 3 курсу, команда якої сформована зі студентів, які виступають за команду збірної нашого університету з футболу. Вони відповідно отримали перемоги над командами 4 курсу та збірної викладачів і за очками вже претендували на 1-2 місце турніру.

У групі В інтрига зберігалась до останньої гри. За очками однакову кількість перемог здобули команди 5 та 2 курсу. Тільки різниця між забитими і пропущеними голами вивела 5 курс на 1 місце у групі.

У другому колі змагань спершу зустрілися команди викладачів та 1 курсу, які боролися за за 5-6 місце. Викладачі жодного шансу не залишили для першого курсу (4:0) і посіли п’яте місце, а перший курс задовольнився 6 місцем у турнірній таблиці. Серед гравців-викладачів варто відзначити Павла Хоєцького, Богдана Нагорняка, Степана Портаха, Ярослава Геника, Руслана Вицегу та Миколу Короля. Третє місце виборола команда 2 курсу, яка перемогла 4 курс з рахунком 3:1.

Остання гра була найцікавішою і зібрала найбільшу кількість вболівальників, адже боротьба йшла за срібло і золото турніру. Гра виявилась безкомпромісною та жорсткою, за що було отримано кілька жовтих карток. Проте, завдяки індивідуальній майстерності Павла Семенюка та реалізованих голів 5 курс отримав перемогу з рахунком 3:1 і отримав заслужене 1 місце. Команда 3 курсу відповідно посіла другу сходинку п’єдесталу пошани.

За підсумками турніру Аліною Буймістер було нагороджено учасників та призерів турніру почесними грамотами і кубками. Кращим гравцем турніру одноосібно обрали Павла Семенюка, який не дав жодних шансів суперникам та забив 6 голів. Не оминули увагою і кращого воротаря турніру. Ним став Василь Гончар, який протримав свої ворота найдовше «сухими».

Отож, лісогосподарі передають свою естафету іншим інститутам нашого університету для проведення подібних заходів, за результатами яких можна буде провести фінальний турнір між переможцями всіх інститутів.

Передбачається проводити такий турнір систематично, що дозволить розвиватися в нашому університеті спортивному напрямку, адже відомо, що «у здоровому тілі – здоровий дух».

Богдан Нагорняк

Фотопідбірка з турніру