Студенти ННІ ЛСПГ протягом вивчення дисципліни «Недеревна продукція лісу» відвідують цікаві місця, де можна побачити та навіть попрактикуватися у нових заняттях, спеціалізаціях. Наприклад, у розділі недеревної продукції – у бджільництві.

Так, у вересні 2016 р. студенти гр. ЛГС-21 та ЛГС-22 разом із викладачами та працівниками кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу відвідали Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького.

Разом з доцентами Заячуком В.Я., Горбенко Н.Є. та провідним інженером Колодієм Т.В. студенти відвідали ділянку, на якій студенти університету ветеринарної медицини вивчають на практиці практичні аспекти бджільництва. Цей цікавий об‘єкт розташований по вул. Пекарській у м.Львові.

Перед екскурсією було проведено спеціальний інструктаж, за бажанням окремі студенти використовували спеціальні захисні засоби, ознайомилися із переліком необхідних дій та використання засобів після укусів бджіл.

Екскурсію проводили представники біолого-технологічного факультету (асистент кафедри технології виробництва продукції дрібних тварин Дружбяк Андрій Йосипович) та факультету ветеринарної медицини (доцент кафедри ветеринарно-санітарної експертизи, гігієни та загальної ветеринарної профілактики, кандидат ветеринарних наук Двилюк Ігор Володимирович) та інші працівники кафедри.

Після завершення екскурсії студенти та працівники обох ВНЗ жваво обговорювали побачене та почуте, ділилися думками та планами.

На завершення екскурсії студенти оглянули ділянку із рослинами-медоносами, де особливу увагу привернули посадки ваточника сирійського та золотарника канадського.

Бджільництво і лісове господарство: необхідність та економічна вигода

У теперішній час діяльність працівника лісу набуває ширшого значення, ніж тільки догляд за деревостаном. Розвиток бджільництва на лісових територіях – це економічно вигідно, отже доцільно та необхідно в умовах сучасного господарювання.

Тому для студентів, що вивчають дисципліну «Недеревна продукція лісу», важливо розуміння тісної співпраці із представниками бізнесу, торговельними представниками, що займаються переробкою та реалізацією продуктів бджільництва.

З цією метою студенти гр. ЛГС-21 та ЛГС-22 відвідали невелике торговельне підприємство, що знаходиться по вул.акад. Сахарова у м.Львові. Екскурсію проводили працівник та власник підприємства пан Роман. Супровідні коментарі давали викладачі кафедри ботаніки доценти Горбенко Н.Є. та доцент Заячук В.Я.

На невеликій площі магазину було надзвичайно багато продуктів бджільництва та інвентаря, що одразу відзначили усі студенти-екскурсанти. Основним продуктом, безперечно, був мед. Отримана інформація одразу ж викликала питання, на які відповідав власник, який же одночасно є виробником. Цікаво було порівняти різні меди: як за джерелом, так і місцем отримання, побачити фасований мед у сотах.

У магазині був представлений пасічний інвентар, засоби догляду, які можна було розглянути у приміщенні.

Викликали інтерес і інші продукти бджільництва: прополіс, забрус, віск, а також лікувальні, косметичні продукти, декоративні та ужиткові свічки із воску.

Цікавим було почути розповідь про виготовлення чаїв із лісових рослин, настоянок з медом, що також були представлені у асортименті. Бажаючі могли спробувати ці продукти на смак.

Лекція професора Пенсільванського університету Юрія Бігуна

Днями у нашому інституті на кафедрі ботаніки відбулася цікава подія. Для студентів гр. М-2 була прочитана ознайомча лекція про ліси Сполучених Штатів. Лектором був представник Пенсільванського Університету Юрій Бігун, якого вже давно знають у нашому університеті.

Пан Юрій прекрасно володіє українською мовою, отже і лекція і спілкування із студентами та викладачами кафедри відбувалися легко та невимушено. Окремі студенти зверталися до лектора англійською мовою, що підносило рівень обговорення та спілкування.

Після завершення лекції студенти та викладачі задавали питання здебільшого про навчання у сфері лісівничої та екологічної освіти у Сполучених Штатах, про студентське життя. По завершенні лекції Юрій Бігун за чаюванням поспілкувався із представниками кафедри ботаніки та поділився цікавою інформацією.