Науковий ступінь:
доктор сільськогосподарських наук
Вчене звання:
професор
Посада:
професор, завідувач кафедри ландшафтної архітектури,
садово-паркового господарства та урбоекології НЛТУ України
Номер(и) телефону:
E-mail:

Коротка біографічна довідка

Народився на Київщині 1 квітня 1939 року у с. Дениси, що поблизу Переяслава-Хмельницького, у родині вчителів. У 1949 р. батька направили на роботу на Дрогобиччину, у с. Михайловичі Рудківського р-ну, куди в 1950 році переїхала вся сім’я.
У 1955 р. поступив на навчання у Львівський лісотехнічний інститут, куди, як медаліст, був прийнятий без екзаменів. Пішов шляхом батькового брата – випускника Голосіївського лісогосподарського інституту у м. Києві (тепер – лісогосподарський факультет Національного університету біоресурсів і природокористування України).
На останньому курсі навчання за порадою тодішнього ректора, а згодом – і дипломного керівника Третяка Ю.Д. темою своєї дипломної роботи вибрав “Проект Страдчанського лісопарку учлісгоспу ЛЛТІ”. Тоді відбулося перше зацікавлене знайомство з працями творців радянської ландшафтно-архітектурної школи – Н.С. Залєсською, С.Н.Палентреєр, Л.І.Рубцовим, О.Л.Липою, М.М.Тюльпановим.
У 1960 p. був направлений в Карпати організовувати на базі колишніх колгоспних лісів молодіжний лісгосп. Працював помічником лісничого, очолював майже трьохсотенну комсомольську організацію лісгоспу. У 1962 p. був обраний першим секретарем Старосамбірського райкому комсомолу. Комсомольська і партійна робота зайняла два десятки років.
До наукової діяльності повернувся в кінці 60-х років, коли зайнявся дослідженням зелених зон міст. У 1973 р. захистив кандидатську дисертацію, присвячену деревно-чагарниковій рослинності Львова. У 70-ті роки з’являються перші книги – «На зелених орбітах Львова», «Стрийський парк», «Кличуть околиці Львова».
У 1982 р. повернувся у Львівський лісотехнічний інститут, куди був призначений ректором. На цій посаді працював до 1993 р. З 1984 р. одночасно очолював кафедру лісівництва і озеленення, а згодом – екології, ландшафтної архітектури та садово-паркового господарства. Першим в Україні розпочав підготовку спеціалістів із спеціальностей “Прикладна екологія”, “Садово-паркове господарство” та “Ландшафтна архітектура”

Основні наукові інтереси

Особливості розвитку рослинності в умовах урбогенного та техногенного середовища, а також фітомеліоративній ролі рослинного покриву

Дисципліни, що викладає

Основні наукові праці

  • Кучерявий В.П. Зеленая зона города. – К.: Наук. думка, 1981. – 248 с.
  • Кучерявий В.П. Урбоекологія. – Львів: Світ, 2001. – 390 с.
  • Кучерявий В.П. Екологія. – Львів: Світ, 2001. – 500 с.
  • Кучерявий В.П. Фітомеліорація: Навч. посібник. – Львів: Світ, 2003. – 540 с.
  • Кучерявий В.П. Озеленення населених місць. – Львів: Світ, 2005. – 456 с.
  • Кучерявий В.П. Сади і парки Львова. – Львів: Світ, 2008. – 480 с.
  • Кучерявий В.П., Геник Я.В., Дида А.П., Колодко М.М. Рекультивація та фітомеліорація: Навч. посібник. – Львів: ГАФСА, 2006. – 117 с.