Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Кафедра розміщена у приміщенні колишньої лісової школи, кращі традиції якої і нині продовжує колектив викладачів та студентів. Навчання у створеній на Галичині Крайовій лісовій школі розпочалося 1 жовтня 1874 року. Перше приміщення знаходилося поблизу пам’ятника М.С.Грушевському – в кінці проспекту Т.Г.Шевченка. Стояв будинок школи біля мальовничого ставочка, куди сходилися потоки Сорока та Пасіка, що потім бігли вже руслом річки Полтви, притоки Західного Бугу.

Коли у 1886 році Полтву заховали у каналізаційний колектор, довелося знести ряд старих будівель, в тому числі і будинок школи. З того часу, лісова школа розмістилася у недалекому від середмістя будинку поблизу костелу Св. Марка, на нинішній вулиці О.Кобилянської (раніше Св. Марка). Будинок зберігся до сьогоднішніх днів і є пам’яткою архітектури, про що свідчить охоронна таблиця.

Витоки лісової науки та освіти виходять з Львівської крайової лісової школи. Першим директором школи був відомий вчений, професор Г.Стшелецький, який керував нею 17 років. Разом із ним у лісовій школі працювали видатні вчені-професори: В.Тинецький, Б.Блоцький, С.Соколовський. Тут читали лекції видатні польські ботаніки М.Раціборський та В.Шафер. Курс малювання та скульптури викладав знаменитий скульптор Леонард Марконі, роботи якого прикрашають багато архітектурних пам’яток. Курс навчання у лісовій школі тривав два роки. У середньому навчалося 35-40 слухачів, серед них були поляки, росіяни, українці, чехи, хорвати, серби та інші. У 80-х роках ХІХ ст. під керівництвом проф. В.Тинецького і за участю ландшафтного архітектора А.Рерінга (творця Стрийського парку та інших садово-паркових об’єктів Львова) на території школи був створений арборетум, який і нині входить у структуру Ботанічного саду університету. Тривалий час (з 50-х по 80-ті роки ХХ ст.) у приміщенні колишньої лісової школи розташовувалися кафедри лісогосподарського факультету (лісівництва, лісовий культур, таксації). У 1984 році створюється кафедра лісівництва та озеленення, яку очолив проф. Кучерявий В.П. З 1988 року на її базі формується нова кафедра екології, ландшафтної архітектури та садово-паркового господарства.

З 1 серпня 2004 року на базі кафедри екології, ландшафтної архітектури та садово-паркового господарства утворилися дві окремі кафедри: кафедра екології, яка увійшла до складу новоствореного Інституту екологічної економіки, та кафедра ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології. Спеціалістів у галузі садово-паркового господарства кафедра готує з кінця 60-х років ХХ ст., а ландшафтної архітектури – з початку 90-х років. Кафедра щороку приймає участь у конкурсах архітектурних шкіл України. Завідувач кафедри, проф. Кучерявий В.П., представляє Україну в Міжнародній федерації ландшафтних архітекторів (IFLA).