11 вересня 2018 року студенти груп ЛГС-21 та ЛГС-22 під керівництвом доцента Горбенко Н.Є. та доцента Заячук В.Я. з метою набуття практичних навичок з розділу «Лісове бджільництво» навчальної дисципліни «Недеревна продукція лісу» відвідали пасіку кафедри технології виробництва і переробки продукції дрібних тварин (відділ бджільництва) Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології ім. С. З. Ґжицького.

Студенти попередньо пройшли спеціальний інструктаж. Особливе значення під час нього було надано вивченню заходів невідкладної допомоги на пасіках при роботах із бджолами. За бажанням студенти-лісотехніки під час екскурсії для захисту використали спеціальний захисний одяг.
Екскурсію провели провідні викладачі та інженери, що безпосередньо працюють із бджолами на навчальній пасіці університету. Доцент кафедри гігієни, санітарії та загальної ветеринарної профілактики, к. вет. н. Двилюк Ігор Володимирович поділився досвідом з ведення бджільництва пасічниками Канади, де він був на тривалому стажуванні. Завідувач кафедри технології виробництва і переробки продукції дрібних тварин д. с.-г. н. Ковальський Юрій Володимирович проаналізував стан розвитку бджільництва в Україні та перспективи його розвитку на сучасному етапі. Асистент Дружбяк Андрій Йосипович детально ознайомив студентів-лісотехніків з сучасними технологіями утримання бджіл, отримання та використання продуктів бджільництва.

По закінченні екскурсії відбулося обговорення найбільш цікавих питань та проблем захисту пасік від хворіб, шкідників, дії пестицидів на рослини та бджіл, рентабельності лісового бджільництва.

Доцент Горбенко Н.Є.
Доцент Заячук В.Я.