Часковський Олег Григорович

 

Нуковий ступінь:
кандидат сільськогосподарських наук
Вчене звання:
доцент
Посада:
доцент кафедри лісової таксації та лісовпорядкування НЛТУ України
Номер телефону:
(032) 239-27-46
 

 

Коротка біографічна довідка

У 1993 р. закінчив з відзнакою лісогосподарський факультет Львівського лісотехнічного інституту (ЛЛТІ) за спеціальністю “Лісове господарство” з присвоєнням кваліфікації інженера лісового господарства.

В 1993 році закінчив з відзнакою Львівський лісотехнічний університет. Після закінчення працював на кафедрі лісової таксації та лісовпорядкування, а в 1995 поступив до аспірантури Українського державного лісотехнічного університету. В 2001 році успішно захистив дисертацію в Національному аграрному університеті на тему: ”Інвентаризація лісових насаджень Розточчя з використанням дистанційних методів”. З 1999 року працював на кафедрі лісової таксації і лісовпорядкування на посаді асистента, з 2004 –на посаді доцента. В 2007 році присвоєно вчене звання доцента. Отримував гранти від Німецького обмінного фонду на наукове стажування(1997-1998 р.р.,2003р., 2007), Австрійського академічного фонду (2001 р., 2003р.). Часковський Олег приймав участь в міжнародному проекті ENAREKO (1999 р.) Приймав участь у розробці спільного німецько-українського проекту “Дністер”(2002-2003р.р.). Приймав участь у виконанні кафедральної держбюджетної тематики, а також у спільному українсько-швейцарському проекті «Forza» (2006-2008р.р.). Проходив стажування в технічному університеті м. Мюнхена (Німеччина)(2006р.). Автор методичних розробок з використання географічних інформаційних систем в лісовому господарстві, наукових статей з використання матеріалів дистанційного зондування Землі в лісовому господарстві.

Часковський О.Г. є співавтором методичних рекомендацій “Застосування відкритих програм QGIS в лісовому господарстві” та модератором форуму із використання QGIS в лісовому господарстві, який підтримується Європейським союзом та Всесвітнім фондом природи WWF.

Основні наукові інтереси

Інвентаризація лісових насаджень з використанням матеріалів дистанційного зондування Землі.

Дисципліни

ГІС в лісовому господарстві

Основні наукові праці

  • Соловій І.П., Іванишин О.Т., Лавний В.В., Турчин Ю.І., Часковський О.Г. Землекористування: еколого-економічні проблеми, конфлікти, планування. Навч. посібник Львів: «Афіша». -2005. -400с.
  • Миклуш С.І., Горошко М.П., Часковський О.Г. Геоінформаційні системи в лісовому господарстві Навчальний посібник. – Львів: Камула, 2007. – 128с.