Криницький Григорій Томкович
завідувач кафедри лісівництва, професор
Адреса
м. Львів, вул. Природна, 19, навчальний корпус №6, 79057
E-mail
kaflis-ilspg@nltu.edu.ua
Тел.
(032) 258-42-05

Організаційне оформлення кафедри лісівництва відбулося ще у 1856 році у заснованій в той період Рільничій школі (Академія рільництва).

Новий етап розвитку кафедри у сучасному розумінні відбувся у Крайовій школі лісового господарства, заснованій у 1874 р., яка згодом отримала статус Вищої лісової школи.

У 1919 році Академію рільництва і Вищу лісову школу було приєднано до Львівської політехніки та утворено на їх основі рільничо-лісовий факультет, де кафедра лісівництва стала однією з провідних кафедр цього факультету. В складі Львівської політехніки кафедра функціонувала до липня 1941 р. В період німецької окупації на основі факультетів Політехніки були створені фахові курси з різних спеціальностей, в т.ч. і з лісового господарства.

Після повоєнного відновлення Львівського політехнічного інституту (ЛПТІ) відновила роботу і кафедра лісівництва. Однак у 1946 р. рільничо-лісовий факультет ЛПТІ було трансформовано у Львівській сільськогосподарський інститут (ЛСГІ), в якому кафедра лісівництва функціонувала до 1954 р.

У 1954 р. лісогосподарський факультет ЛСГІ передано у Львівський лісотехнічний інститут (ЛЛТІ), заснований у 1946 р. і в складі якого з 1949 р. почав функціонувати лісогосподарський факультет з двома кафедрами: ботаніки і грунтознавства та лісівництва, таксації і геодезії. В ЛЛТІ два лісогосподарські факультети було об’єднано в один, відповідно об’єднано і дві кафедри лісівництва.

У 1988 р. кафедру лісівництва уже  в складі Львівського лісотехнічного інституту  об’єднали з кафедрою таксації, лісовпорядкування та геодезії, а в 1994 р. її відновлено як окрему структурну одиницю лісогосподарського факультету і їй повернуто класичну, однозначну щодо наукового і навчального профілю назву – кафедра лісівництва.

За тривалий (майже 170-річний) період кафедру лісівництва очолювали відомі в Україні і за рубежем науковці-педагоги. Серед них професори В. Тинецький, С. Соколовський Г. Стшелецький, Г. Тишкевич, М. Горшенін, академік П. Погребняк. 

На кафедрі лісівництва навчались та розпочинали свою наукову діяльність і зростали як науковці та педагоги такі відомі випускники: академік НАН України М. Голубець, доктори наук, професори С. Шевченко, Є. Генсірук, Я. Сабан, В. М’якушко, М. Калінін, К. Татаринов, А. Швиденко, 3. Герушинський, В. Бондаренко, А. Малиновський; кандидати наук, доценти В. Пешко, О. Бутейко.

Презентаційні матеріали про кафедру лісівництва