Науковці інституту налагодили зв’язки зі спорідненими вищими навчальними та науково-дослідними закладами Польщі, Білорусі, Росії, Молдови, Румунії, Словаччини, Німеччини, Австрії, Франції, Швейцарії, Швеції, Угорщини, Чехії. Колектив ІЛСПГ виступає організатором наукових міжнародних, всеукраїнських та університетських конференцій. Щорічно розширюється співпраця працівників інституту з ВНЗ та науковими установами країн Західної і Східної Європи та Північної Америки. Науковці інституту проводять спільні наукові дослідження з дослідниками університету Марії-Кюрі-Складовської та католицьким університетом м. Люблін (Польща), Познанскою аграрною академією, Краківською аграрною академією, Науково-дослідним інститутом лісового господарства (м. Варшава, Польща), Зволенським технічним університетом (Словаччина), Московським інститутом лісу та Санкт-Петербурзькою лісотехнічною академією (Росія), Віденським лісогосподарським університетом, науково-дослідним інститутом генетики і селекції та космічним центром (Німеччина), Цюріхським технічним університетом (Швейцарія), університетами штатів Вермонт та Пенсільванія (США) і багатьма іншими навчальними та науковими закладами. Науковці інституту беруть участь у виконанні загальноєвропейської програми зі створення та дослідження географічних культур бука лісового, яка координується ІЮФРО. Налагоджена тісна співпраця із Швейцарським науково-дослідним інститутом дослідження лісу, снігу і ландшафтів (WSL, Бірменсдорф, Швейцарія) в рамках Українсько-Швейцарської співпраці. Співробітники ІЛСПГ активно залучають до науково-дослідної роботи студентів лісогосподарів. Найкращі студенти університету мають можливість навчатися на магістерському курсі у Швеції, викладачами інституту проводяться щорічні екскурсії у лісогосподарські підприємства Європи.

З 2015 року студенти ННІ ЛСПГ мають змогу навчатися за бакалаврськими та магістерськими програмами в Університеті Вальядоліду (Іспанія), Університету сільськогосподарських наук та ветеринарії Клуж-Напока (Румунія), Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина), передбачається можливість проходження практик на передових підприємствах Німеччини від цього університету. Станом на 1 січня 2020 року 5 студенти провели 1 семестр в даному університеті на магістерському рівні та 6 навчалися на бакалаврському рівні (один з них вчився 2 семестри поспіль).

Крім того, викладачі інституту мають можливість стажуватися в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде. Зокрема, станом на 1 січня 2020 року семеро викладачів пройшли неодноразові різнотермінові стажування в цьому навчальному закладі за програмою Erasmus+. Зараз в університеті двоє студентів з Еберсвальде проходять виробничу практику на базі українських лісогосподарських підприємств.