Науковці інституту налагодили зв’язки зі спорідненими вищими навчальними та науково-дослідними закладами Польщі, Білорусі, Росії, Молдови, Румунії, Словаччини, Німеччини, Австрії, Франції, Швейцарії, Швеції, Угорщини, Чехії. Колектив ІЛСПГ виступає організатором наукових міжнародних, всеукраїнських та університетських конференцій. Щорічно розширюється співпраця науковців факультету з ВНЗ та науковими установами країн Західної і Східної Європи та Північної Америки. Науковці інституту проводять спільні наукові дослідження з дослідниками університету Марії-Кюрі-Складовської та католицьким університетом м. Люблін (Польща), Познанскою аграрною академією, Краківською аграрною академією, Науково-дослідним інститутом лісового господарства (м. Варшава, Польща), Зволенським технічним університетом (Словаччина), Московським інститутом лісу та Санкт-Петербургською лісотехнічною академією (Росія), Віденським лісогосподарським університетом, науково-дослідним інститутом генетики і селекції та космічним центром (Німеччина), Цюріхським технічним університетом (Швейцарія), університетами штатів Вермонт та Пенсільванія (США) і багатьма іншими навчальними та науковими закладами. Науковці інституту беруть участь у виконанні загальноєвропейської програми зі створення та дослідження географічних культур бука лісового, яка координується ІЮФРО. Співробітники ІЛСПГ активно залучають до науково-дослідної роботи студентів лісогосподарів. Найкращі студенти університету мають можливість навчатися на магістерському курсі у Швеції, викладачі інститут проводять щорічні екскурсії у лісогосподарські підприємства Європи.

З 2015 року студенти ННІ ЛСПГ мають змогу навчатися за бакалаврськими та магістерськими програмами в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина), передбачається можливість проходження практик на передових підприємствах Німеччини від цього університету. Станом на 1 січня 2018 року 1 студент провів 1 семестр в даному університеті на магістерській програмі “Forest Information Technologies”, ще 1 продовжує навчання за цією програмою, двоє студентів навчаються на бакалаврському рівні.

Крім того, викладачі інституту мають можливість стажуватися в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде. Зокрема, станом на 1 січня 2018 року троє викладачів пройшли різнотермінові стажування в цьому навчальному закладі за програмою Erasmus+.