Національний лісотехнічний університет України і, зокрема, Інститут лісового і садово-паркового господарства має добре розвинуту соціальну сферу, яка сприяє як успішному навчанню студентів, так і їх якісному відпочинку. Студенти інституту забезпечені місцями в гуртожитку, мають можливість відпочивати на базах відпочинку в смт. Шацьк, смт. Східниця, смт. Моршин, спортивно-оздоровчому таборі “Лісотехнік” в Миколаївській області на березі Чорного моря, при університеті функціонує санаторій-профілакторій. Територія студмістечка, навчальні корпуси і бібліотека розміщені компактно на близькій відстані. Поруч розміщений стадіон та спортивні зали університету.

Студенти активно працюють в громадських організаціях університету та м. Львова. Потреби культурного дозвілля студентів задовольняються організацією тематичних вечірок, вечорів першокурсника, „Весна лісотехніка” та вечорів до визначних дат. Студенти інституту є активними учасниками хорової капели “Діброва”, яка носить звання народної. Багато студентів інституту активно займаються спортом. Серед студентів – випускників ІЛСПГ є чемпіони світу, призери олімпійських ігор та неодноразові переможці міжнародних та республіканських змагань.

Кафедрами інституту приділяється значна увага формуванню в студентів високої духовності, патріотизму, любові до рідного краю і природи. Переважна більшість професорсько-викладацького складу інституту є членами товариства ім. Г.Ващенка. Педагоги інституту приймають активну участь у роботі наукових та науково-методичних конференцій, на яких висвітлюються питання національно-патріотичного виховання студентської молоді.

Студенти інституту займають активну позицію у громадському житті не тільки інституту та університету, але і студентської громади Львова та України. В інституті плідно працює профбюро. Студенти-лісогосподарі активно включилися у процес формування студентського самоврядування інституту та університету, де сформовано студентську раду.