На кафедрі ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу від 29 травня по 3 червня 2023 р. тривала навчальна практика у груп ЛГС-11, ЕК-11, ЕК-12 із дисциплін «Ботаніка і дендрологія» та «Біологія». У рамках практики студенти були залучені до робіт із поповнення колекції Ботанічного саду НЛТУ України. Метою акції було висадити калікант квітучий (Calycanthus floridus L.), який ще не представлений у колекції Ботанічного саду по вул. Генерала Чупринки. Цей незвичний запашний кущ є цікавим як з ботанічної, так і з утилітарної точки зору, є надзвичайно декоративним. Сіянці були передані Ботанічному саду НЛТУ України доцентом кафедри, канд. с.-г. наук Горбенко Н.Є. Після узгоджень із в.о. директора Ботсаду Кендзьорою Н.З. сіянці були висаджені для первинної адаптації на демонстраційних ділянках для дорощування та подальшого висаджування на постійне місце виростання. Акція стала першим подібним досвідом для студентів у рамках навчальних практик в НЛТУ. Так, студенти дізналися про біолого-екологічні характеристики каліканта квітучого, про особливості розмноження, агротехніку вирощування, використання в озелененні та в якості пряно-ароматичної рослини. Найбільшим було враження студентів від запаху листків рослини, що пізніше буде відчутний від квіток: він нагадує корицю та гвоздику, на наприкінці цвітіння – запах червоного вина. Керівники навчальних практик, викладачі кафедри Заячук В.Я. та Горбенко Н.Є. продемонстрували техніку робіт, студенти спробували виконати їх частину, сфотографували процес виконання робіт для оформлення звіту з навчальної практики. Знайомство із новими видами та агротехнікою вирощування є цінним практичним та науковим досвідом для студентів спеціальностей 205 «Лісове господарство» та 101 «Екологія».