До уваги студентів НЛТУ України!

Національний лісотехнічний університет України і Університет сталого розвитку м. Еберсвальде (Hochschulefür Nachhaltige Entwicklung Eberswalde, Німеччина) оголошують конкурс на здобуття стипендій для навчання в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина) за програмою Євросоюзу Еразмус+(напрям КА1).

Конкурс оголошується на здобуття стипендій для навчання у весняному семестрі 2023-2024 н.р. за такими програмами:

Програми навчання англійською мовою:

 1. Бакалаврська програма «International Forest Ecosystem Management». Мова навчання – англійська (В2) або німецька (С1). До участі в конкурсі допускаються студенти 2-3 курсів денної форми навчання за спеціальностями «Екологія», «Лісове господарство», «Технології захисту навколишнього середовища».
 2. Магістерська програма «Forestry System Transformation». Мова навчання – англійська (В2). До участі в конкурсі допускаються студенти першого курсу магістратури денної форми навчання за спеціальностями «Лісове господарство», «Садово-паркове господарство», «Економіка», «Екологія», «Менеджмент».
 3. Магістерська програма «Biosphere Reserves Management». Мова навчання – англійська (В2).
  До участі в конкурсі допускаються студенти першого курсу магістратури денної форми навчання за спеціальностями «Економіка», «Менеджмент», «Екологія».
 4. Магістерська програма «Sustainable Tourism Management». Мова навчання – англійська (В2).

До участі в конкурсі допускаються студенти першого курсу магістратури денної форми навчання за спеціальностями «Економіка», «Менеджмент», «Екологія», «Технології захисту навколишнього середовища».

 1. Магістерська програма «Sustainable Entrepreneurship & Social Innovation». Мова навчання – англійська (В2) або німецька (С1). До участі в конкурсі допускаються студенти першого курсу магістратури денної форми навчання за спеціальностями «Економіка», «Менеджмент»,
  «Екологія», «Технології захисту навколишнього середовища». Програми навчання німецькою мовою:
 2. Магістерська програма «M.Sc. Holztechnik». До участі в конкурсі допускаються студенти першого курсу магістратури денної форми навчання за спеціальністю «Деревообробні та меблеві технології».
 3. Магістерська програма «Nachhaltige Regionalentwicklung: Bildung – Management – Naturschutz». Мова навчання – німецька (С1).
  До участі в конкурсі допускаються студенти першого курсу магістратури денної форми навчання за спеціальностями «Екологія», «Лісове господарство, «Садово-паркове господарство», «Архітектура та містобудування», «Технології захисту навколишнього середовища».
  Термін навчання: 18 березня 2024 р. – 02 серпня 2024 р.

Навчання фінансується за рахунок програми Євросоюзу Еразмус+. Стипендія передбачає покриття витрат на проживання в Німеччині в сумі 850 євро на місяць і витрат на проїзд у сумі 275 євро.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ УЧАСТІ В КОНКУРСІ ДЛЯ СТУДЕНТІВ:

 1. Копія чинного закордонного паспорта.
 2. Мотиваційний лист мовою навчання в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Letter of motivation). У листі претенденти повинні вказати освітню програму, за якою бажають навчатися, пояснити свою мотивацію щодо участі у програмі академічної мобільності та очікувані результати для навчання і професійної кар’єри.
 3. Довідка з місця навчання англійською мовою (Certificate of enrollment). Для отримання довідки звертатися в дирекції навчально-наукових інститутів (див. додаток 3 Положення про мобільність).
 4. Довідка про успішність навчання (Transcript of Records). Для отримання довідки звертатися в дирекції навчально-наукових інститутів (див. додаток 4 Положення).

Отримати довідки з дирекцій можна шляхом надсилання запитів на електронні адреси:
для студентів ІЕЕМ (проф. Соловій І.П soloviy@yahoo.co.uk )
для студентів ІЛСПГ (доц. Гаврилюк С.А. serhiy_havrylyuk@nltu.edu.ua)
для студентів ІМАКІТ– дирекція ІМАКІТ imakit@nltu.edu.ua
для студентів ІДКТД – дирекція ІДКТД idtd@nltu.edu.ua

 1. Довідка про знання іноземних мов (сертифікат незалежного оцінювання рівня володіння іноземною мовою або сертифікат, виданий кафедрою іноземних мов НЛТУ України за результатами складання раніше проведених іспитів).
  Вимоги щодо знання мови:
  ● англійська мова: мінімальний рівень – В1, рекомендований рівень – В2;
  ● німецька мова: мінімальний рівень – В2, рекомендований рівень – С1.
  Отримати довідку про знання іноземних мов (Language Assessment Sheet, див. додаток 5 Положення) можна, склавши іспит на кафедрі іноземних мов університету. Для складання іспиту потрібно зареєструватися до 10 вересня 2023 р. на кафедрі іноземних мов (інформацію про реєстрацію необхідно надіслати на електронну адресу fld@nltu.edu.ua із зазначенням ПІБ та мови). Іспит відбудеться дистанційно 12 вересня 2023 р. (вівторок) о 11.00 год. Усі зареєстровані кандидати отримають посилання для проходження іспиту від кафедри іноземних мов.
 2. Проект Угоди про навчання, який містить перелік обраних курсів у приймаючому університеті та інформацію про їх можливе перезарахування в НЛТУ України. При складанні Угоди про навчання консультуватись з координаторами мобільності в ННІ.
  Скановані копії документів, складених у встановленій послідовності, надсилаються одним файлом у форматі PDF (максимальний розмір – 15 Мб) на електронну адресу відділу міжнародних зв’язків vmz@nltu.edu.ua.
  Назва файлу: Name Surname 380ххххххххх (імʼя, прізвище згідно з
  закордонним паспортом, номер мобільного телефону +380ххххххххх).
  Тема листа: Name Surname 380ххххххххх
  Термін подання документів в електронній формі на електронну адресу відділу міжнародних зв’язків vmz@nltu.edu.ua – до 20 вересня 2023 р.

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

 1. Подання необхідних документів на електронну адресу відділу міжнародних зв’язків vmz@nltu.edu.ua – до 20 вересня 2023 р.
 2. Номінування учасників Конкурсною Комісією НЛТУ України – до 30 вересня 2023 р. Конкурсна комісія НЛТУ України номінує учасників за результатами проведення співбесіди. На співбесіді студент повинен виступити з презентацією тривалістю 7-10 хв. іноземною мовою на довільну тему за фахом. Співбесіда відбудеться дистанційно. Усім зареєстрованим студентам буде повідомлено дату і час проходження співбесіди та надіслано посилання для підключення в Google Meet.
  Конкурсна комісія НЛТУ України складає загальний рейтинг і номінує студентів на основі таких критеріїв:
  1.Рівень компетентності, мотивації та комунікації за фахом іноземною мовою, продемонстрований під час співбесіди (за 100-бальною шкалою, вага критерію – 50%).
  2.Середній рівень успішності за час навчання (за 100-бальною шкалою, вага критерію – 50%).
 3. Подання заявки та завантаження необхідних документів претендентами на онлайн портал (через Mobility Online) – до 15 жовтня 2023 р.
 4. Прийняття рішення про надання стипендій Університетом сталого розвитку м. Еберсвальде. Очікувано – до 15 листопада 2023 р.
 5. Оприлюднення відділом міжнародних зв’язків результатів відбору на сайті НЛТУ України.
 6. Погодження та тристороннє підписання навчального плану студента (Learning Agreement) (див. додаток 6 Положення).
 7. Оформлення участі у програмі мобільності згідно з Положенням про мобільність.
  З питаннями щодо конкурсу звертатися до відділу міжнародних зв’язків НЛТУ України, контактна особа – Лесюк Галина Миколаївна, е-мейл vmz@nltu.edu.ua
  Ознайомитись з відгуками студентів, які вже реалізували міжнародну академічну мобільність в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде за програмою Еразмус+, можна за посиланням.
  Додаток:
 8. ПОЛОЖЕННЯ про порядок реалізації права на академічну мобільність учасниками освітнього процесу ДВНЗ “НЛТУ України”

Відділ міжнародних зв’язків