У червні 2024 року професор кафедри лісівництва Василь Лавний та старший викладач кафедри лісівництва Любов Кондратюк у рамках програми Еразмус+ взяли участь у модулі “Forest Governance & Policy II –  Conflicts, cases and conflict management” навчальної програми “Forestry System Transformation” в Університеті сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина). Програма модуля передбачала теоретичний та практично-орієнтований аналіз конфліктів у сфері використання природних ресурсів та лісового менеджменту. Було розглянуто різні види конфліктів (землекористування), теорію конфліктів, різні набори стратегій вирішення конфліктів і  їх основні принципи.

Навчальний модуль складався із лекцій, семінарів та екскурсій на об’єкти природно-заповідного фонду. Родзинкою модуля стали дебати та обговорення проблем і наслідків для землекористування та водного господарства на прикладі біосферного заповідника Spreewald з групами зацікавлених стейкхолдерів, роль яких виконували учасники модуля. Набутий досвід допоможе удосконалити та зробити більш практично орієнтованим навчальний процес з дисципліни “Лісова політика” для магістрів спеціальності “Лісове господарство”. Також науковці провели низку робочих зустрічей з науково-педагогічними працівниками Університету сталого розвитку Еберсвальде щодо підготовки майбутніх спільних наукових проєктів.

Василь Лавний, Любов Кондратюк