Вчена рада навчально-наукового інституту утворюються строком на п’ять років.
Вчену раду ННІ очолює її голова, якого обирають на строк діяльності вченої ради ННІ на її засіданні таємним голосуванням з числа членів, які мають науковий ступінь та/або вчене (почесне) звання. За поданням голови вчена рада ННІ обирає його заступника та секретаря.
До складу вченої ради ННІ входять: за посадами – директор інституту, заступники директора, завідувачі кафедр, голова науково-методичної ради ННІ, керівники органів самоврядування ННІ, голова профспілкового бюро працівників ННІ, голова студентської ради та голова профспілкового бюро студентів ННІ; виборні представники, які представляють інших працівників ННІ, що працюють в інституті на постійній основі; виборні представники з числа студентів; виборні представники з числа докторантів, аспірантів і студентів.
Виборні представники працівників обираються загальними зборами науково-педагогічних та інших працівників ННІ за поданням структурних підрозділів, у яких вони працюють, за квотою – один виборний представник від 10 працівників ННІ. Виборні представники з числа студентів обираються шляхом прямого таємного голосування вищим органом студентського самоврядування ННІ – зборами студентів інституту. При цьому не менше ніж 75 відсотків від загальної чисельності складу вченої ради ННІ повинні становити науково-педагогічні працівники інституту і не менше ніж 10 відсотків – виборні представники з числа осіб, які навчаються в ННІ.
Вчена рада ННІ є правомочною, якщо у її засіданні беруть участь не менше 2/3 повного складу. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували більше ніж половина присутніх членів вченої ради ННІ.
Ректор за поданням директора ННІ (декана факультету) видає наказ про склад вченої ради ННІ.
До повноважень вченої ради ННІ належать:
1) питання навчально-методичної, науково-дослідної, виховної та господарської діяльності ННІ та його матеріально-технічного забезпечення;
2) заслуховування звітів завідувачів кафедр, голів рад і комісій, аспірантів, докторантів, наукових і науково-педагогічних працівників ННІ;
3) розгляд освітніх програм, навчальних планів і програм навчальних дисциплін;
4) ухвалення фінансового плану і звіту ННІ, звітів про виконання науково-дослідних робіт;
5) ініціювання проведення науково-дослідних і господарських робіт, спрямованих на покращення навчальної, наукової та методичної роботи;
6) подання Вченій раді Університету пропозицій щодо присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам та іншим працівникам ННІ;
7) прийняття рішень з питань, делегованих Вченою радою Університету.
Вчена рада ННІ обирає таємним голосуванням на посади асистентів, викладачів, старших викладачів з врахуванням пропозицій трудового колективу кафедри. Обрання на посаду асистентів, викладачів, старших викладачів проводиться після розгляду на відповідній кафедрі.
Вчена рада ННІ може обирати таємним голосуванням на посаду доцентів, які обираються на цю посаду не вперше. Обрання на посаду доцентів проводиться після розгляду на відповідній кафедрі.
Вчена рада ННІ обговорює кандидатури на посади професорів після їх розгляду на відповідній кафедрі та подає пропозиції Вченій раді Університету у вигляді результатів голосування.
Рішення вченої ради ННІ вводяться в дію розпорядженням директора ННІ.
Рішення вченої ради ННІ може бути скасовано Вченою радою Університету.