У даному розділі публікуються оголошення про відкриті заняття викладачів Навчально-наукового інституту лісового та садово-паркового господарства

14 листопада 2024 року (четвер) для студентів групи ЛГ-51м в 10-20 год. в аудиторії 40 відбудеться відкрита лекція з дисципліни “Приріст дерев і деревостанів”
Лектор – доцент Хомюк П.Г.

Тема лекції: Приріст і зміна деревостанів за запасом

Під час лекції студенти ознайомилися з класифікацією деревного приросту, видами продуктивності деревостану, впливом господарських заходів на приріст деревостанів за запасом. Наведені підходи до розрахунку приросту і зміни запасів деревостанів з використанням способів різної точності. Особлива увага була зосереджена на підходах до формування високопродуктивних деревостанів з переважанням у складі сосни звичайної, ялини європейської, ялиці білої, дуба звичайного, бука лісового, вільхи чорної з урахуванням їх біоекологічних особливостей та кліматичних змін. Проаналізовано існуючі таблиці прогнозу росту і продуктивності деревостанів основних деревних видів лісового фонду, наведено порівняльну характеристику продуктивності різних деревостанів. Наведені приклади розрахунку загального середнього приросту деревини, відсотку використання деревини за результатами заготівлі деревини, порівняння обсягів лісокористування у країнах Європи. Окреслено шляхи підвищення продуктивності деревостанів на основі покращення їх показників росту і приросту за таксаційними показниками.


14 листопада 2024 року (четвер) для студентів групи ЛГ-51м в 12-10 год. в аудиторії 40 відбудеться відкрита лекція з дисципліни “Інформаційні технології в лісовому господарстві”
Лектор – доцент Вицега Р.Р.

Тема лекції: Електронний облік деревини

На лекційному занятті висвітлено питання щодо базових засад та підходів функціонування систем електронного обліку заготовленої деревини. Зокрема акцентовано увагу на поєднанні окремих невід’ємних модулів програмного забезпечення та комплектації інструментальних засобів системи, способах передавання даних, особливостях маркування та биркування облікованої деревини. Продемонстровано сучасні технології автоматизованого обліку деревини лісозаготівельними транспортними засобами під час звалювання дерев, технологію фотофіксації та лазерного сканування заготовленої деревини у штабелях.
Детально розглянуто особливості функціонування запровадженої в Україні системи електронного обліку деревини, нормативну базу, технічні моменти, повноваження та зобов’язання учасників, проблемні моменти використання лісогосподарськими підприємствами.
Проаналізовано досвід використання та специфіку електронного обліку деревини у країнах ЄС, зокрема Польщі, Румунії, Швеції, Австрії.
На лекції також розглянуто аспекти ідентифікації походження деревини з використанням ДНК-аналізу.
Представлені відео, наочні матеріали (бирки, брошури) та комплект технічних засобів електронного обліку деревини вдало доповнили теоретичний матеріал.


30 жовтня 2024 року (середа) для студентів гр. ЛГ-51м в 10.20 в аудиторії 39 відбудеться відкрита лекція з дисципліни «Технології лісокультурного виробництва».
Лектор – професор Ю.М. Дебринюк.
Тема лекції: «Плантаційні лісові насадження за участю псевдотсуги Мензіса у західному регіоні України».

У середу, 30 жовтня відбулась відкрита лекція професора Ю.М. Дебринюка у групі ЛГ-51м на тему: «Плантаційні лісові насадження за участю псевдотсуги Мензіса у західному регіоні України». У лекційному матеріалі були висвітлені аспекти щодо природного ареалу псевдотсуги Мензіса, її розповсюдження в Європі та в Україні, вказано на проблеми, які гальмують впровадження цього цінного деревного виду в українські ліси. Звернуто увагу на високу біотичну стійкість псевдотсуги у лісових насадженнях, що особливо важливо в нинішній період кліматичних змін. Акцентовано увагу на цінній деревині псевдотсуги та повну відсутність її інвазійних проявів, особливості росту у чистих та мішаних насадженнях. Наведено приклади дуже високої продуктивності деревного виду як у країнах Європи, так і в Україні. Розглянуто технологічні аспекти створення і вирощування псевдотсуги Мензіса у плантаційних лісових насадженнях західного регіону України.