Геник Ярослав В’ячеславович

 

Нуковий ступінь:
Доктор сільськогосподарських наук
Вчене звання:
Професор
Посада:
Завідувач кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології
 

Scopus   Orcid   Google Scholar

 

Коротка біографічна довідка

Народився 14 липня 1966 року в смт Яблунів, Косівського району, Івано-Франківської області. У 1990 році з відзнакою закінчив – Львівський лісотехнічний інститут (тепер – Національний лісотехнічний університет України). У 1994 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Нагромадження важких металів у ґрунтах та фіто масі комплексної зеленої зони міста Львова» за спеціальністю 06.03.01 – лісові культури, селекція, насінництво  і озеленення міст». У 2003 році присвоєно вчене звання доцента. У 2014 році  захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук на тему «Трансформаційні процеси в порушених екосистемах Карпатського регіону України та їх фітомеліорація» за спеціальністю 06.03.01 – лісові культури та фітомеліорація.

Стаж науково-педагогічної роботи складає понад 30 років.

За час наукової та науково-педагогічної діяльності опубліковано понад 200 наукових і навчально-методичних праць.

Член Галузевої експертної ради 20 Аграрні науки та продовольство Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Член спеціалізованої вченої ради Д35.072.02 у Національному лісотехнічному університеті України. Член Вченої ради НЛТУ України та ННІ Лісового і садово-паркового господарства. Голова експертних комісій із проведення акредитаційної експертизи освітньої програми Садово-паркове господарство у різних національних аграрних університетах України.

У громадській діяльності Член Європейської академічної спільноти лісівників, заступник Голови Львівського відділення Національного екологічного центру України та член Громадських організацій Товариство Зелений Хрест і Європейський діалог.

Основні наукові інтереси

– фітомеліорація та рекультивація порушених територій;

– ревіталізація ландшафтів;

– трансформаційні процеси в урбанізованих і лісових екосистемах;

– екологічні проблеми Карпатського регіону;

– екологічна освіта та просвіта;

– сталий розвиток самоврядних територій.

Дисципліни

– Загальна екологія;

– Ревіталізація ландшафтів;

– Рекультивація та фітомеліорація;

– Геологія з основами геоморфології

Основні наукові праці

Науковий здобуток складає 207 наукових та навчально-методичних праць, зокрема 3 монографії, 63 статті у фахових виданнях (5 статей у виданнях включених до наукометричних баз Scopus), 6 навчальних і 6 навчально-методичних посібників.

Тематика публікацій: ревіталізація ландшафтів, відновлення фітоценотичного вкриття та ґрунтового покриву порушених територій, трансформаційні процеси в урбанізованих і лісових екосистемах, відновлення продуктивності урбанізованих і лісових екосистем, охорона та збереження довкілля.